Fotoğraf çekimini düğün günü mü yapalım? Yoksa başka bir gün mü?

blog4

Genelde çiftlerin en kararsız kaldıkları konu budur. Buna karar vermenin yolu birkaç küçük soruyu yanıtlamaktan geçiyor.

Düğün fotoğraflarınızı nerede hayal ettiniz? Deniz kenarında mı? Yoksa yemyeşil bir ormanda mı? Bir konakta mı? Tarihi evleri olan bir sokakta mı? En çok hangisinde olmaktan hoşlanırsınız? Bütün bunlardan yola çıkarak sizin için en güzel planlamaya düğün fotoğrafçınızla birlikte ulaşabilirsiniz.

blog2

Çok çok (altını çizerek söylüyorum) rahat bir çiftseniz yada fotoğraf çekilmek istediğiniz yer düğün günü planında fotoğrafçınızın çalışma saatlerini kısıtlamıyorsa düğün günü çekim yapabilirsiniz. Benim önerim kesinlikle fotoğraf çekiminin başka bir gün (mümkünse düğünden önce veya sonraki bir kaç hafta içinde) yapılması.

Bunun birçok nedeni var. Başka bir gün yapılan çekimlerde güğün günü stresinden uzak sadece nasıl çıkacağım stresi yaşarsınız. Profesyonel bir fotoğrafçı size zaten bunu unutturacaktır. Ayrı bir gün planlanan çekimlerde kuaför saati, gelin almaya yetişme, trafik, akşam davetlilerin karşısına çıkma-nikah stresi, organizasyon takibi vs gibi telaşlar olmaması hem gelin-damat hem de fotoğrafçı için çok daha avantajlı ve sağlıklı. Önemli nedenlerden biri de hayaliniz neredeyse zaman kısıtlaması olmadan oraya gidebilirsiniz.

blog3

İstediğiniz mekanları fotoğrafçınızla paylaşın en uygun mekanlara sizi yönlendirecektir. Fotoğraf mekanına fotoğrafçınızla birlikte karar vermek ona sizin hakkınızda birçok ipucu sağlar. Siz de hayalinizdeki karelere bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Bütün çiftlere aşk ve eğlence dolu çekimler diliyorum. 🙂