Güzel bir düğün yaparak evlenmeyi planlıyorsunuz. Ama düğününüzün en önemli parçalarından biri olan düğün fotoğrafları için de bir planlama yapmanız gerekecek. Düğün fotoğrafçısı seçiminde birtakım sorular sorarak doğru düğün fotoğrafçısı tercihi yapabilirsiniz.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISININ TARZI NASIL?
Her fotoğrafçının kendine has bir tarzı vardır. Bu tarz zamanla şekillenen ve şekillenerek bir kimlik kazandıktan sonra kolay kolay değişkenlik göstermeyecektir. Düğün fotoğrafçılarının üslubunu belirleyen etkenlerin başında kendi öresine ve müşterisine göre uygulamalar geliştirmektedir. Örneğin Kocaeli fotoğrafçısı farklı tarza sahipken İstanbul fotoğrafçısı farklı tarza sahiptir. Fotoğrafçınızın kendi tarzı hakkında bilgi aldıktan sonra siz de öneriler ve eklemeler yaparak fotoğrafınızı şekillendirebilirsiniz. Bu sayede profesyonel bakış ile şekillenen fotoğraflarınız kendi beğenilerinizle şekillenerek son halini alacak.
FOTOĞRAFÇINIZ HANGİ MEKÂNLARI KULLANIYOR?
Düğün fotoğrafçınızı seçmek için soracağınız doğru sorulardan biri de fotoğrafçınızın hangi mekânları kullandığıdır. Değişik mevsim ortam şartlarına göre değişkenlik gösteren fotoğraf mekânları iç mekân ve dış mekân ortamları seçeneklerini dikkatli şekilde incelemelisiniz. Fotoğraf mekânları için size doğal mekânlarla beraber tarihi mekânlar ve özel mimariye sahip mekânlar sunulmaktadır. Bu tercihlere siz de kendi beğeninize göre tercih edeceğiniz mekânları ekleyebilirsiniz. Bu seçenekleri size sunan fotoğrafçılar sizin için daha verimli olacak sonuçlar sağlayacaktır.
FOTOĞRAFÇINIZ SÖZLEŞME HAZIRLIYOR MU?
Her ne kadar söz olarak anlaşma sağlansa da düğün fotoğrafı çekimi işlemi için birtakım uygulamalar ve prosedürler gerekmektedir. Bu işlemlerin neler olduğu ve bu işlemlerin masraflarını hangi tarafın karşılayacağı gibi unsurlarla beraber fotoğrafların adet ve kalite bilgileriyle beraber teslimat işlemlerinin ayrıntıları hakkında sözleşme imzalanarak kayıt altına almanızda fayda vardır. Bu uygulamaya sahip olarak düğün planlamanızı da daha rahat şekilde gerçekleştirebilir, herhangi bir aksaklık yaşanmasını önceden engelleyebilirsiniz. Olası bir sorun durumunda ise haklarınızı saklı tutacak sözleşme ile haklarınızı koruyabilirsiniz.

BÜTÇE BELİRLEME GÖRÜŞMESİ
Düğün fotoğrafı hizmeti aldığınız nokta ister İzmit düğün fotoğrafçısı olsun ister başka bir nokta olsun kendi kendinize fotoğraflarım nasıl olmalı ve fotoğraf çekimi sürem tam gün mü ya da belirli süreli mi olsun gibi konuları kafanızda belirledikten sonra fotoğraf çekim ofisine giderek bütçenizi bu bilgiler ışığında belirlemelisiniz. Bu detaya önem vermezseniz fotoğrafçı ticari kaygılarla ve kendi tarzını tam anlamıyla yansıtabilmek için size birtakım ek uygulamalar ve masraflar çıkartabilir. Önceden kafanızda tasarlayacağınız düğün fotoğrafı seçenekleri le ne yaptığınızdan emin olarak ek yük altına girmek zorunda kalmazsınız.
DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI FİYATLARI STANDARTLARI
Genel olarak belirli standartlarda olan düğün fotoğrafları çok yüksek ya da çok düşük teklifler karşısında dikkatli olmanızda fayda var. Hesaplı olduğunu düşünerek kalitesiz ve kötü sayılabilecek fotoğraflarla karşı karşıya kalabilecekken pahalıysa iyidir diyerek yüksek ücretler ödeyerek mutlu gününüzde maddi yönden mağdur edilebilirsiniz.