Düğün hazırlıkları yapıyorsanız yapılacaklarınızın listesi oldukça uzun. Önce tarihi belirliyor ona göre düğün yeri bakıyorsunuz. Ya da düğün yapmayacaksınız nikâh için tarih kovalıyorsunuz. Bu iki seçenekten hangi ikisini seçerseniz seçin listenizde yerini alacak maddelerden birincisi gelinlik olacak. Damatların bir adım geride kaldığı durumdur bu. Damatlık her türlü bulunabilirken gelinlikte durum tam tersi olur. Uzun süren araştırmalar bol bol internet gezinmeleri, mağaza gezinmeleri sonucu ya istediğiniz modeli bulur ya da istediğiniz özellikleri karıştırarak kendi modelinizi diktirirsiniz. Tarihiniz, mekânınız, organizasyonu da yaptınız gelinlik ve damatlığınız hazır listede gelinlik kadar önemli olan diğer konuya geldi sıra; Düğün fotoğrafçısı.

Eskiden nikâh salonu ya da düğünlerde çekilen fotoğraflardan başka elinizde fotoğraf olmaması bazen estetikten yoksun kareler ortaya çıkarırdı. Son yılların gözdesi olan consept düğün fotoğrafçılığı ile hem istediğiniz kalitede fotoğraflar elde etmiş olacaksınız hem de istediğiniz yer ve konseptte çekimler yaparak bu süreçte eğlenebilirsiniz. Düğün günü duvar önünde çekilen fotoğraflardan kurtaran bu uygulama ile en özel gününüzü kusursuz kılabilirsiniz.

İnternette yapacağınız “İzmit düğün fotoğrafçısı” veya “Kocaeli düğün fotoğrafçısı” seçenekleri ile bulacağınız fotoğrafçılarla iletişime geçerek tarih mekân ayarlayabilir ve hazırlıklara devam edebilirsiniz. Bu süreçte düğün fotoğrafçınızla mutlaka yüz yüze görüşme yapmayı unutmayın!

Bu günü en güzel şekilde hatırlamak isteyenler için en sık kullanılan en güzel karelere fon olabilecek Kocaeli çevresinde en güzel fotoğraf çekim alanlarını ve Kocaeli düğün fotoğrafçılarının tercih ettiği 5 yeri sıraladık:

1- SAPANCA

Sekapark’ın kalabalığında çekim yapmak istemiyorsanız, doğal ortamda çekim yapmak istiyorsanız Sapanca bu iş için biçilmiş kaftan. İzmit Sapanca arası 35 km olması sebebiyle ulaşımın kolay olması vakit kaybetmenize engel olacaktır. Tabiat güzelliği ile herkesin hafta sonu kaçamağı listesinde olan Sapanca göl orman ikilisi ile çekimleriniz için güzel bir ortam sağlayacaktır.

 

2- NG GÜRAL SAPANCA WELLNESS

   NG Güral Sapanca Wellness‎ Otel hem iç mekan kullanımı hem dış mekan kullanımı açısından düğün fotoğraf çekimlerine en uygun mekanlardan biridir. Balayına yada hafta sonu tatiline gelen çiftler bu güzel mekanı düğün fotoğrafı çektirmek için kullanmaktadır. Önceden rezervasyon ve fiyat bilgisi almanızda fayda var.

 

3- OSMAN HAMDİ BEY KÖŞKÜ

Büyük Türk Müzecisi ve Ressamı Osman Hamdi Bey (1842-1910) tarafından 1884 yılında Gebze Eskihisar’ın batı sahiline köşk, resimhane, kayıkhane ve müştemilat şeklinde inşa edilmiştir. Ahşap beyaz köşk ve arka tarafındaki orman Düğün Fotoğrafı çekimleri için çok güzel kareler sunar. Aynı zamanda sahil kenarında olmasının avantajı olarak deniz manzaralı fotoğraflara olanak tanır.

 

4-AV KÖŞKÜ

Saraylara layık bir çekim için seçebileceğiniz Av Köşkü 4. Murat döneminde yapılan sarayın depremlerden yıkılmasından dolayı tekrar yapılması Sultan Abdülaziz döneminde olmuştur. İstanbul dışındaki tek saray olması en büyük özelliğidir. Geniş bir bahçe içinde yer alan Av Köşkü müze sınıfında olduğu için çekimler için özel izin gerektirebilir.

 

5-KEFKEN

İzmit’in Karadeniz’de yer alan ilçesidir. Deniz orman ikilisinde Kefken’i ön plana çıkaran kumsalıdır. Kumsal çekimi isteyen çiftlerin tercihidir. Merkeze çok yakın olmayan Kefken sakin olması sebebiyle düğün çekimleri için uygun ortamı oluşturuyor.

Unutmayın düğün fotoğrafı için seçtiğiniz mekân kişiliğinizi yansıtır. Yapacağınız iyi bir ön araştırma ile doğru mekânda, doğru düğün fotoğrafçısı ile şahane fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Sevgiler…