Ara
  • limonfotograf

Kocaeli ve çevresinde düğün fotoğrafı için 5 şahane mekân önerisi!

Düğün hazırlıkları yapıyorsanız yapılacaklarınızın listesi oldukça uzun.

Önce tarihi belirliyor ona göre düğün yeri bakıyorsunuz. Ya da düğün yapmayacaksınız nikâh için tarih kovalıyorsunuz. Bu iki seçenekten hangi ikisini seçerseniz seçin listenizde yerini alacak maddelerden birincisi gelinlik olacak.

Damatların bir adım geride kaldığı durumdur bu. Damatlık her türlü bulunabilirken gelinlikte durum tam tersi olur. Uzun süren araştırmalar bol bol internet gezinmeleri, mağaza gezinmeleri sonucu ya istediğiniz modeli bulur ya da istediğiniz özellikleri karıştırarak kendi modelinizi diktirirsiniz. Tarihiniz, mekânınız, organizasyonu da yaptınız gelinlik ve damatlığınız hazır listede gelinlik kadar önemli olan diğer konuya geldi sıra; Düğün fotoğrafçısı.

Eskiden nikâh salonu ya da düğünlerde çekilen fotoğraflardan başka elinizde fotoğraf olmaması bazen estetikten yoksun kareler ortaya çıkarırdı. Son yılların gözdesi olan consept düğün fotoğrafçılığı ile hem istediğiniz kalitede fotoğraflar elde etmiş olacaksınız hem de istediğiniz yer ve konseptte çekimler yaparak bu süreçte eğlenebilirsiniz. Düğün günü duvar önünde çekilen fotoğraflardan kurtaran bu uygulama ile en özel gününüzü kusursuz kılabilirsiniz.

İnternette yapacağınız “İzmit düğün fotoğrafçısı” veya “Kocaeli düğün fotoğrafçısı” seçenekleri ile bulacağınız fotoğrafçılarla iletişime geçerek tarih mekân ayarlayabilir ve hazırlıklara devam edebilirsiniz. Bu süreçte düğün fotoğrafçınızla mutlaka yüz yüze görüşme yapmayı unutmayın!

Bu günü en güzel şekilde hatırlamak isteyenler için en sık kullanılan en güzel karelere fon olabilecek Kocaeli çevresinde en güzel fotoğraf çekim alanlarını ve Kocaeli düğün fotoğrafçılarının tercih ettiği 5 yeri sıraladık:


1- SAPANCA

Sekapark’ın kalabalığında çekim yapmak istemiyorsanız, doğal ortamda çekim yapmak istiyorsanız Sapanca bu iş için biçilmiş kaftan. İzmit Sapanca arası 35 km olması sebebiyle ulaşımın kolay olması vakit kaybetmenize engel olacaktır. Tabiat güzelliği ile herkesin hafta sonu kaçamağı listesinde olan Sapanca göl orman ikilisi ile çekimleriniz için güzel bir ortam sağlayacaktır.


2- KONSEPT STÜDYOLAR

Düğün çekiminizi gözlerden uzak size özel kiraladığınız saatte başka hiç kimsenin olmadığı özel konsept fotoğraf stüdyolarında yapabilirsiniz. Kore stili düğün fotoğrafları için özellikle tercih edilen consept stüdyolar, farklı dekorasyonlarıyla orijinal kareler için fırsat yaratıyor.3- ÇEKİM PLATOLARI

Düğün fotoğrafında aksesuar seven çiftler için son dönemde bir çok çekim platosu oluşturuldu, çok rağbet gördüğü için de her geçen gün yenileri ekleniyor. Kocaeli ve Sapanca’da farklı ve renkli bir çok aksesuarı kullanarak evlilik fotoğraflarınıza renk katacak çekim platolarını tercih edebilirsiniz.4-AV KÖŞKÜ

Saraylara layık bir çekim için seçebileceğiniz Av Köşkü 4. Murat döneminde yapılan sarayın depremlerden yıkılmasından dolayı tekrar yapılması Sultan Abdülaziz döneminde olmuştur. İstanbul dışındaki tek saray olması en büyük özelliğidir. Geniş bir bahçe içinde yer alan Av Köşkü müze sınıfında olduğu için sadece bahçesine dış çekim yapılabilir, iç mekanın kullanımına izin yoktur.5-KEFKEN

İzmit’in Karadeniz’de yer alan ilçesidir. Deniz orman ikilisinde Kefken’i ön plana çıkaran kumsalıdır. Kumsal çekimi isteyen çiftlerin tercihidir. Merkeze çok yakın olmayan Kefken sakin olması sebebiyle düğün çekimleri için uygun ortamı oluşturuyor.

Unutmayın düğün fotoğrafı için seçtiğiniz mekân kişiliğinizi yansıtır. Yapacağınız iyi bir ön araştırma ile doğru mekânda, doğru düğün fotoğrafçısı ile şahane fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Sevgiler…16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör